60 minut dla serca

W dniu dzisiejszym na łamach Expresu Bydgoskiego ukazał się artykuł dotyczący opracowanego przez naszych kardiologów programu szybkiej diagnostyki kardiologicznej. 

Kto nie ma serca na swój wiek, temu się wiek we znaki daje.

Voltaire

Choroby układu krążenia stanowią przyczynę 50% wszystkich zgonów. Okazuje się, że z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego umiera więcej kobiet (54%) niż mężczyzn (43%). Spośród w/w schorzeń do najczęstszych zalicza się nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową (miażdżycę tętnic wieńcowych) i nabyte wady serca. W ostatnich latach diagnostyka kardiologiczna w tym zakresie jest bardzo precyzyjna i nowoczesna, ale w aktualnej sytuacji społeczno-ekonomicznej w Polsce potrafi być często długotrwała i uciążliwa dla pacjentów.

Zespół kardiologów Szpitala Eskulap  osobom z grup podwyższonego ryzyka serocowo-naczyniowego zapewnia możliwość kompleksowej, szybkiej diagnostyki kardiologicznej. Program tez pozwala w ciągu 60 minut zidentyfikować podstawowe problemy zdrowotne, rozpocząć działania profilaktyczne i jeśli to konieczne zaplanować dalszą diagnostykę i leczenie. Zapraszamy na stronę poświęconą programowi Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej.

60 minut dla serca Jeśli poświecimy godzinę dziennie, mamy dużą szansę, że nasze serce będzie zdrowe. Czy to oznacza, że mamy tyle czasu codziennie spacerować czy nawet biegać? Nie. Na te minuty składają się dobre nawyki żywieniowe, czyli jedzenie zdrowych posiłków. Wysiłek fizyczny, czyli spacer lub pójście na jogę. Godzina dziennie wystarczy, aby zadbać o serce. Czy możesz sobie to wyobrazić?

 

Artykuł Expressu Bydgoskiego o programie Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej