Badanie nasienia metodą CASA

Dzisiaj po raz pierwszy w Szpitalu Eskulap zostały wykonane badania komputerowej analizy nasienia. Badania przeprowadzono z użyciem najnowocześniejszego zautomatyzowanego systemu komputerowego CASA. Cztery pary starające się o potomstwo uzyskało ważną informację odnośnie szans na upragnione potomstwo i możliwości dalszego leczenia.

Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka.

Anonim

CASA jest to komputerowa analiza nasienia (ang. Computer Assisted Semen Analysis). Przeprowadzana jest za pomocą automatycznego systemu komputerowego, który przetwarza obraz mikroskopowy rejestrowany kamerą wideo, który następnie zostaje poddany cyfrowej analizie komputerowej. Ocena tego rodzaju umożliwia uzyskanie obiektywnych danych charakteryzujących plemniki, ich ilość i jakość, dostarcza informacji o funkcjonowaniu męskiego układu rozrodczego. Jest podstawowym badaniem diagnostycznym płodności mężczyzny

Parametry oceniane za pomocą systemu CASA: koncentracja plemników,całkowita liczba plemników w ejakulacie, ruchliwość, morfologia. Wszystkie parametry, które są oceniane przez komputerowe systemy analizy nasienia są wytyczone przez WHO- Światową Organizację Zdrowia. Co kilka lat WHO określa i wytycza nowe zakresy parametrów, które powinny być oceniane przez laboratoria. 

Przeczytaj więcej o metodzie komputerowego badania nasienia metodą CASA

Badania zostały wykonane we współpracy ze Specjalistycznym Ośrodkiem Ginekologii, Położnictwa i Leczenia Niepłodności Gravida.