W tym roku gramy razem z orkiestrą Owsiaka!

To już 22 Finał WOŚP! Odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia. Szpital Eskulap bardzo aktywnie zamierza wesprzeć orkiestrę. Wystawiamy dwie aukcje na licytację. Będziemy również zbierać pieniądze do puszek na terenie naszego szpitala. Tego dnia otworzymy drzwi dla wszystkich, którzy będą chcieli nas odwiedzić. Nasi specjaliści udzielą bezpłatnych porad. Będzie również możliwość wykonania wielu badań. 

Jako pracownicy ochrony zdrowia doceniamy ogromny wkład orkiestry w poprawę jakości usług medycznych w Polsce. Dlatego chcemy również zaangażować się w akcję, która nie tylko zbiera pieniądze na ważne potrzeby, ale jednoczy ludzi. Chcemy stać się częścią orkiestry nie tylko przez wrzucenie monety do puszki z serduszkiem. Chcemy być zespołem, który zagra wspólnie z orkiestrą.

 

Drzwi otwarte Szpitala Eskulap w ramach zbiórki WOŚP

Tego dnia podczas akcji WOŚP w godzinach od 11 do 13 w budynku Szpitala organizujemy kwestę. Zapewnimy Wam kilka atrakcji niedostępnych na co dzień.

1. Pokazy / Warsztaty 

 • Miażdżyca kończyn dolnych – czy aby na pewno? – godz. 11.00
 • Jak się zachować, gdy ktoś upadnie na ulicy? – godz. 11.15
 • Udzielanie pierwszej pomocy. – godz. 11.45
 • Dlaczego coca cola i hamburger nie są dobrą dietą? – godz. 12.15

2. Zwiedzamy tajemnicze zakątki szpitala (grupy do 6 osób)

 • Jak działa tomograf a jak rezonans magnetyczny. co 45 minut
 • Badania endoskopowe przewodu pokarmowego- czy warto się bać? co 45 minut
 • Rehabilitacja w XXI wieku – czy wykorzystujemy jeszcze drabinki i piłki lekarskie? co 45 minut
 • Czym się różni laser od pary wodnej i radiofrekwencji w usuwaniu żylaków – POKAZ. co 60 minut

3. Konsultacje, badania, porady – konieczna wcześniejsza rejestracja

 • chirurgia ogólna i naczyniowa, proktologia, USG doppler – godz 12-13
  – problem żylaków nawrotowych po operacjach
 • kardiologia, badania ECHO – godz. 11-12
   – zawał, stenty i co dalej?
 • ginekologia, położnictwo, leczenie niepłodności, USG – godz. 11-12
 • ginekologia
  – lasery w ginekologii to nie tylko poprawa estetyki u celebrytek
 • gastroenterologia – godz. 11-12
 • dietetyka – godz. 12.30-13
  – analiza składu ciała i ustalanie diety 
 • rehabilitacja – godz. 11-12
  – kręgosłup – czy on już musi boleć? 
 • medycyna laserowa i estetyczna – godz. 11-13
  – możliwości zaawansowanych systemów laserowych (usuwanie tatuaży, owłosienia, blizn, grzybicy paznokci i wiele innych) 
 • badania USG jamy brzusznej – godz. 11-12

Aukcje których cały dochód przeznaczamy dla WOŚP. 
Zapraszamy do udziału w licytacjach allegro.

Aukcja 1: UCZESTNICTWO W ZABIEGU NA SALI OPERACYJNEJ:

Szpital Eskulap zaprasza na niecodzienna licytację. W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na aukcję charytatywną wystawiamy UCZESTNICTWO W ZABIEGU LUB OPERACJI.

Zastanawialiście się kiedyś, jak naprawdę wygląda sala operacyjna? Czy jest tak, jak w filmach? Najpierw lekarze, pielęgniarki i cały personel myje się w specjalnej umywalni, potem zakładają fartuchy, maseczki, rękawice i….

No właśnie. To jedyna okazja, aby móc zobaczyć to z bliska. Nie tylko zobaczyć. Osoba, która wyga aukcję przejdzie takie same procedury, co lekarze i personel szpitala. Też będzie musiała się chirurgicznie umyć, założyć odpowiedni stój. Tylko nie weźmie do ręki skalpela. Zobaczy, jak pacjent jest przygotowywany do operacji, co się dzieje na sali. Podejrzy przy pracy anastezjologa i chirurga wykonującego cięcie.

Po wygranej aukcji uzgodnimy szczegóły. Zwycięzcę przeszkolimy w procedurach, których będzie musiał przestrzegać na sali operacyjnej. I pokażemy, czy wygląda to tak, jak w filmach, gdy chirurg mówi: „Skalpel proszę”.

zamknij

Aukcja 2: 60 MINUT DLA SERCA:

Czy serce to miejsce, gdzie ukrywa się miłość? A może tylko mięsień tłoczący krew w organizmie. Niezależnie od tego, co myślicie, nie można żyć bez serca. Dlatego musimy zadbac, aby długo było zdrowie i równo biło.

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na aukcję charytatywną wystawiamy pakiet badań kardiologicznych “60 MINUT DLA SERCA”.

Tzw. szybka diagnostyka kardiologiczna to zestaw badań, które w krótkim czasie pozwalają dokładnie przebadać stan serca. To EKG spoczynkowe. Echo serca, czyli USG serca i próba wysiłkowa ekg. Próba wysiłkowa ekg to sposób na sprawdzenie, jak nasze serce zachowuje się podczas większego wysiłku. Pacjent jest podłączony do aparatury EKG i jednocześnie idzie po bieżni. Stopniowo podczas badania zwiększamy tempo przesuwania się bieżni co powoduje zwiększenie wysiłku. Lekarz może więc na bieżąco obserwować, jak pracuje nasze serce. Po badaniach następuje konsultacja kardiologiczna. Specjalista kardiolog analizuje wyniki badań,ocenia stan zdrowia i zaleca dalsze postępowanie.

zamknij