Pracownia rezonansu magnetycznego już gotowa

Pracowania Rezonansu Magnetycznego została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Od kilku tygodni instalowaliśmy wysokopolowy aparat i wdrażaliśmy nowe cewki oraz oprogramowanie poprawiające jakość obrazowania. Pierwszy pacjent z wykorzystaniem specjalnej cewki do badania stawu został przebadany w piątek 11 października.

Bene dignoscitur, bene curatur

dobra diagnoza podstawą dobrego leczenia

Nowy sprzęt ma parametry do tej pory nie spotykane w innych tego typu urządzeniach. Aparatura posiada specjalistyczne cewki, które zwiększają dokładność badania. Jest to szczególnie ważne w przypadku badania kręgosłupa czy stawów. Dzięki temu nie trzeba pacjenta obkładać ciężkimi cewkami, jak to ma miejsce w tradycyjnych badaniach MR. Zakres badania bez przesuwania badanego to aż 140cm. Można więc robić 2-3 odcinki kręgosłupa bez przekładania pacjenta. Krótki magnes zmniejsza uczucie „zamknięcia w aparacie”. To i krótki czas badania są szczególnie ważne dla osób z klaustrofobią. Oprócz tego ich aparatura ma dedykowaną cewkę do badania głowy i unikalną cewkę do badania stawu barkowego. To wszystko przekłada się na dokładność badania, na komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Aparat jest dostosowany dla dużych pacjentów, ważących nawet do 200kg.

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego w Szpitalu Eskulap w Osielsku k. Bydgoszczy już otwarta.W Szpitalu Eskulap wykonywane są teraz wszystkie badania obrazowe TK, MR, RTG oraz pełen zakres badań USG i doppler. Argumentami za wykonaniem badań obrazowych w Szpitalu Eskulap jest kompletna oferta analiz, wykonywanych na najnowszej generacji sprzęcie. Pacjentów przekonuje kompetentny zespół radiologów i techników z wieloletnim doświadczeniem, zapewniający wyniki na najwyższy poziomie.

Więcej informacji o zakresie wykonywanych badań i zaletach aparatu
znajduje się na naszej stronie poświęconej badaniom rezonansu magnetycznego.

Fotogaleria zdjęć z pracowni:

Artykuł Expressu Bydgoskiego o niuansach (dla laików) Badań Rezonansu Magnetycznego