Razem, dla dzieci i seniorów

Udało się nam zebrać aż 20 wolontariuszy chętnych połączyć siły w dobrej wierze i kilkudziesięciu darczyńców wierzących, iż warto pomagać innym. Wiemy, że w niesieniu pomocy pieniądze są niezbędne, ale najbardziej liczy się serce.

Nasza codzienna praca polega na niesieniu pomocy ludziom. Tym razem podarowaliśmy to, co mamy najcenniejszego. Nasz czas i wiedzę. Ale nie tylko. Dyrekcja Szpitala przekazała na licytacje usługi o łącznej wartości 500zł oraz bezcenną, dla osoby niezwiązanej z medycyną, możliwość zobaczenia z bliska pracy chirurga.

Przez kilka godzin kilkudziesięciu pacjentów skorzystało z porad specjalistów i badań wartych 3000 złotych. Cieszymy się, że możemy pomagać podwójnie. Po pierwsze osobom, które przyszły i skorzystały z porad i badań. Zazwyczaj, aby z nich skorzystać trzeba stać w długich kolejkach. Po drugie, dlatego, że zebrane pieniądze ze zbiórki i aukcji będą przekazane na rzecz dzieci i seniorów.

Był to dla nas, pracowników Szpitala, również szczególny dzień. W trakcie trwania i po zakończeniu zbiórki, mieliśmy możliwość spotkania się z kolegami i koleżankami, z którymi na co dzień mijamy się w pracy. Zobaczyliśmy też, że praca charytatywna pozwala spojrzeć na codzienne obowiązki z innej strony. Dostrzega się wtedy rzeczy, które unikają nam w codziennym życiu.

Na co dzień nie zajmujemy się leczeniem dzieci ani przewlekłą opieką nad seniorami. Tym bardziej cieszymy się, że nowoczesny sprzęt z czerwonym serduszkiem trafi do oddziałów dziecięcych i geriatrycznych. Jako pracownicy Szpitala Eskulap mamy wyjątkową okazję codziennie pracować na sprzęcie najnowszej generacji i wiemy jak ważne jest, aby również nasi dziadkowie i wnukowie mogli korzystać ze zdobyczy medycyny na światowym poziomie.

Akcja odbyła się dzięki inspiracji doktora Michała Molskiego. Ale to dzięki entuzjazmowi i zaangażowaniu pielęgniarek, fizjoterapeutów, techników i lekarzy i innych pracowników, akcję udało się zrealizować. W niedzielnej zbiórce wzięło udział ponad 20 wolontariuszy. To sporo, biorąc pod uwagę, że w naszym Szpitalu pracuje niespełna 80 osób. Wielu pracowników przyszło z rodzinami, dzięki czemu stworzyli wspaniałą, przyjacielską atmosferę.

Dziękujemy darczyńcom za hojne datki. Dziękujemy Wam Wolontariuszom za poświęcony czas, ale przede wszystkim za ogromne zaangażowanie i włożone serce. Dzięki Wam wierzymy, że to, co robimy, czyli niesienie pomocy ludziom potrzebującym ma sens. To zaszczyt pracować na co dzień z takimi ludźmi.